Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Ludzie, czy wy śpicie, że Palikota nie widzicie?
- takim hasłem w sobotę, 9 kwietnia członkowie Ruchu Poparcia zachęcali do rozmowy z Januszem Palikotem. Na miejsce spotkanie z mieszkańcami znany polityk wybrał… Galerię Wyszków. Zachęcał do przyłączenia się do Ruchu Poparcia Palikota.
Janusz Palikot został przywitany… pizzą. Jego obecność budziła wśród kupujących duże zainteresowanie, ale niewiele osób zdecydowało się na bezpośrednią rozmowę. Wyszkowianie raczej przyglądali się z daleka, niektórzy poprosili o zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Krótkie, indywidualne rozmowy dotyczyły przede wszystkim zarobków, cen, sposobów na uzdrowienie gospodarki.
Polityk zrobił w „Stokrotce” zakupy, a przed wyjazdem poszedł na obiad do nowo otwartej restauracji z chińską kuchnią.

Janusz Palikot w rozmowie z NW
Pana wizyta w Wyszkowie jest elementem kampanii wyborczej. Czy w ogóle zna pan nasze miasto?
- Na szczęście tak. Było zmorą przejazdów z Warszawy na Suwalszczyznę. Przed rondem przed rzeką stało się czasami kilka, a nawet kilkanaście kilometrów. Oczywiście, jest mi też znany z piosenki Elektrycznych Gitar „Wyszków tonie”.
Do tej pory politycznie tutaj nie byłem, to jest pierwsze spotkanie. Pojawiło się kilka osób, które chcą działać. Tak jak w 300 innych miastach w całej Polsce są kilkuosobowe grupy nowo powstających struktur. Jadąc dzisiaj na spotkanie do Legionowa, zatrzymuję się po drodze w różnych miejscowościach, rozmawiam z ludźmi, zachęcam ich do działania. Wykorzystuję też wizytę, żeby przejść się przez miasto.
W Ostrołęce zrobiliśmy akcję z krzyżem przypominającą o tym, jak absurdalne jest w Polsce działanie prokuratury, czepiającej się ludzi, którzy mieli krzyż z puszkami po piwie Lech, a jednocześnie umarza aferę hazardową.
W Ostrowi Maz. sprzedawaliśmy cukier po 2,5 zł, pokazując, że Agencja Rynku Rolnego i Ministerstwo Rolnictwa jest od tego, żeby obniżać ceny.
W Wyszkowie jest bardzo zimno, pada śnieg i nikt nie chce chodzić po ulicy. Siedzimy więc w „Stokrotce”.
Chcemy, żeby na każdym poziomie, także takich miast jak Wyszków, były struktury Ruchu. Wszystko wskazuje na to, że do końca maja będziemy mieli pełne pokrycie w miastach powiatowych.
Powiat wyszkowski jest raczej ostoją PSL-u i Pis-u.
- Nie wiem, jak będzie w Wyszkowie, ale, o dziwo, na spotkania w Krośnie, Nowym Sączu, Przemyślu, miastach uważanych za tradycyjnie PiS-owskie, przychodzi po 200 – 300 osób, panuje bardzo dobra atmosfera.
Spodziewam się, że podobnie jest w Wyszkowie. Ludzie mają trochę dość prawicy, która rządzi od 5 czy 10 lat. Widzą, jak niewiele zrobiła. Mają poczucie, żeby rozejrzeć się dookoła siebie i zobaczyć inne polityczne alternatywy. Myślę, że Wyszków może być dużą niespodzianką.
Wyszkowska Platforma nigdy nie zorganizowała spotkania z panem. Chyba był/ jest pan zbyt kontrowersyjny.
- Teraz już nikt nade mną nie stoi i nie mówi, co mogę, a czego nie, tylko po prostu jestem.
Czas najwyższy zakończyć w Polsce żałobę. Czas najwyższy, żeby doszło do prawdziwej rozmowy o przyszłości Polski. Zapadają ważne decyzje dotyczące budowy dróg, emerytur, służby zdrowia. Zamiast tego od 12 miesięcy gadamy o Smoleńsku. Ponieważ spotykamy się w przeddzień Smoleńska, to apeluję, żeby jutro to zakończyć. Osobiście w ogóle idę na grilla. Uważam, że to jedyne mądre rozwiązanie w sytuacji, gdy tak upolityczniono tę tragedię. Szanując śmierć, ale nie szanując tego, co zrobiono z nią politycznie. Mam nadzieję, że Polska wróci do normalnej debaty, bo nas najzwyczajniej w świecie nie stać, żeby kolejny rok rozmawiać o mgle smoleńskiej, czy Jarosław rozpoznał Lecha, czy Lech został dwa razy pochowany, itd.
W ciągu tego tygodnia na drogach w Polsce zginęło 100 osób, tyle samo co 12 miesięcy temu w tym samolocie. To są też ważne osoby. Nie ma żadnego powodu, by była ogromna dysproporcja między tymi, którzy giną w samochodzie i tymi, którzy giną w samolocie. A w Polsce co roku w samochodach ginie prawie 6 tys. osób.
      ­     SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2011-04-18 21:06
~mrówka
No i dobra, ale jest i jest weganem! Nie siedzi na dupie i biadoli jaki zły los mnie spotkał.
2011-04-18 12:03
~:)
Do niedawna doradzał p. Komorowskiemu a teraz jeździ po kraju w myśl hasła co dla Polaków jest najważniejsze: " tania benzyna, darmowe prezerwatywy i tanie wino". Cyrk!:D
2011-04-18 11:06
~Ajaj
Jeszcze niedawno w internecie niektórzy cieszyli się z wyjazdu na kongres Palikota. Dziś nie byli na spotkaniu z Palikotem, nie wiedzieli, że przybył do Wyszkowa. Tragedia smoleńska zmiotła zwolenników Ruchu Poparcia.
2011-04-17 08:30
~nowa Zyta
spieprzaj dziadu zasrany Mieszko -tak ja Zyta jak ty król chyba że zając.jestem napewno młodsza od ciebie medialny kablu...
2011-04-17 07:55
~3s1lu
''- Myślę, że wielkim marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest to, żeby teraz on zginął. I w skutek jakichś zamieszek fanatyk czy szaleniec go zabił. Wtedy cała ta rodzina, formacja przechodzi na pozycję taką jak Chrystus, czyli że ofiara jest tak duża, że nikt już o tym nie dyskutuje - mówi Janusz Palikot '' Takich ludzi nawoływujących do mordu politycznego powinno się ścigać a nie gloryfikować. Taka jest obecna demokracja.
2011-04-16 23:06
~Mieszko
Gratulacje "stara...", komentarz merytoryczny, świadczący o "wysokiej kulturze bycia" (jeżeli wiesz o co chodzi). Gratuluję również zacięcia literackiego...język "mocny", czego nie można powiedzieć o całej głowie.
2011-04-16 07:47
~stara Zyta
Mieszko ty od zyty zdala ,co ci h... odpierd ...la.kablu mediów..
2011-04-15 21:16
~mrówka
O, widzę że nie byłabym sama na takim spotkaniu. Jak miło!
2011-04-15 16:07
~emeryt
Alex,kto sieje wiatr ten burzę zbiera.Chłopie przestań z tym swoim prezesem.Ten człowiek codziennie wkłada kij w mrowisko i robi wszystko żeby żaden polak o nim nie zapomniał nawet na godzinę.Ma 3 miliony zwolenników i 13 milionów wrogów,których robi sobie codziennie.Zmień okularki jak tego nie dostrzegasz.Kaczyniak i spółka pis kompletnie nie nadaje się do rządzenia krajem.Tak dla Palikota i jemu podobnym.
2011-04-15 13:06
~TAK dla Palikota!
Tylko szkoda, że informacja o jego przyjeździe nie była rozpowszechniona, bo wiele osób by przyszło. Cała moja rodzina na pewno!
2011-04-15 12:50
~Mieszkaniec
Poniżej link do strony wyszkowskiego "koła" (???) Platformy Obywatelskiej. Może to będzie woda na młyn dla PiSiorów (brrrrrr....ueee) ale to co tam znalazłem jest równie żenujące jak sam PiS. W w zakładce Aktualnosci i na stronie domowej kilka ogólnych informacji. Zakładki "Nasze wladze", "Nasze Koło', "Spotkania" "Galeria" są PUSTE !!! Z zakładki przedstawiciele dowiedziałem sie że w Wyszkowskie PO to jedynie samorząd :Mróz, Chodkowski, Kruk, Nasiadka. Aktywna zakłada pozwala mi wstapić do PO. Tylko po co skoro nic nie wiem ???? Wyszków to zagłębie PiSiorów ale już wiem dlaczego. Wyszkowskie PO to żenada i kupa leni. Jakim cudem A. Mróz chce zostac parlamentarzystą ???? Hehehehe to jeszcze lepsza szopka niż polityczne widowisko w niedzielę w św. Wojciechu buchahahahah..... Dla zainteresowanych "obszernymi' informacjami na temat życia (hehehehe) wyszkowskiej PO dolączam link: http://www.mazowiecki.platforma.org/wyszkowski/wyszkow_kolo_miejskie/index.html
2011-04-15 09:54
~Mieszko
Widzę, że albo pojawiła się nowa "Zyta", albo ktoś się podszywa pod starą, która już od dawna nie komentuje artykułów prasowych.
2011-04-15 09:06
~Alex
- Mam wrażenie, że PO niepotrzebnie ulega pokusie obijania się z PiS-em. Jeżeli z kłótni czyni się główne narzędzie walki, to może jest to skuteczne, ale destrukcyjne i budzi niebezpieczne demony. PO czasami niepotrzebnie brutalnie atakuje Kaczyńskiego, choćby wtedy, gdy pojawiają się opinie dotyczące personalnych właściwości prezesa - powiedział w Poranku Radia TOK FM Waldemar Pawlak. Wicepremier podkreślił, że politycy Platformy bez potrzeby odpowiadają na niektóre mocne słowa, jakie padają z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości.
2011-04-15 07:50
~młody
Ja chce być zdrenowany do Niemiec!!!.
2011-04-14 23:14
~Alex
Na Zachodzie - posunięcia administracji niemieckiej utrudniające rozwój Polski. Na Wschodzie - próby upokorzenia władz Polski przez podmienienie tablicy na miejscu katastrofy. Stosunki z Litwą najgorsze od lat. Słabość, amatorszczyzna, kompleksy, realizowanie nie swoich interesów, to przyczyny tej polityki - pisze Jadwiga Staniszkis w Wirtualnej Polsce. Na Zachodzie - posunięcia administracji niemieckiej utrudniające rozwój Polski. M.in. utrudnianie żeglugi i blokada rozwoju Szczecina i Świnoujścia. Nie tylko przez Nord Stream, ale i planowaną (patrz ostatni numer miesięcznika „Raport”) elektrownię wiatrową. Drenaż siły roboczej już po podstawówce co radykalnie pogłębi zapaść demograficzną i przyszłe problemy (m. in. finansów publicznych). Utrudnianie korzystnych dla Polski inwestycji wymagających środków europejskich - gazyfikacji węgla i regulacji Odry. Jedyne plusy - to ordery dla premiera Tuska. Na Wschodzie - próby upokorzenia władz Polski przez podmienienie tablicy na miejscu katastrofy. To kolejny - po Raporcie MAK-u - typowy dla imperialnych nawyków Rosji - akt „autoobiektywizacji”. Czyli - demonstracja iż potrafi - bezkarnie - narzucić innym swoje standardy. Tym bardziej, że sytuacja geopolityczna jej sprzyja (ceny ropy, pozycja w Radzie Bezpieczeństwa). I tu fikcji poprawy relacji (część propagandy sukcesu Tuska i Sikorskiego) nie da się obronić. Odwrotnie - groźba niekorzystnych relacji ekonomicznych nigdy nie była tak widoczna: np. kontrakt gazowy i ew. sprzedaż Lotosu. Stosunki z Litwą najgorsze od lat - co też sprzyja Rosji. Słabość, amatorszczyzna, kompleksy, realizowanie nie swoich interesów, to przyczyny tej polityki. Kiedy wyborcy to wreszcie dostrzegą?
2011-04-14 22:43
~Zyta
Od ognia,powodzi na Rybienku i Jarosława Kaczyńskiego w okienku (TV) uchroń nas Panie.
2011-04-14 21:40
~Zyta
Kurpiowszczyzna kiedyś dojrzeje i zmądrzeje.Stadion nie pomieści chętnych na spotkanie z J.Palikotem lub jego następcami. Średniowiecze skończy się w tym regionie.Kler przestanie dominować.Zapraszamy ponownie.
2011-04-14 15:49
~ja
Panie Januszu jestem pełen podziwu dla Pańskiej odwagi i tego co Pan robi.Jestem pewny,że w Wyszkowie ,mieście które ma już dosyć nadętych narodowców,fałszywych niby patriotów,fanatyków religijnych,znajdzie Pan napewno wielu ciekawych i wykształconych,normalnie myślących ludzi,myślących podobnie jak Pan. Tylko prosimy następnym razem o zorganizowanie szerszego,ogólnie dostępnego i przede wszystkim zapowiedzianego wcześniej spotkania.
2011-04-14 15:35
~polikot
Palikot to człowiek odważny i mówiący o prawdzie polski1sfoyej rzeczywistości.Jest już tak bogaty ,ze nie musiałby walczyć o Polaka żyjącego poniżej normy życiowej a On pokazuje niesprawiedliwość społeczną wprost .chciałbym należeć do jego partii!
2011-04-14 14:54
~Zorro
Hammer masz wyobraźnię...nastrojowa muzyka, zachód słońca... zapewne jeszcze rozsyoane kwiaty i lampki z szampanem? To się ubawiłem.
2011-04-14 12:56
~mrówka
Gdybym coś wiedziała na pewno przyszłabym na to spotkanie, więc jedna osoba byłaby na pewno!
2011-04-14 11:35
~hammer
Hak jakie jaja. Ja jestem przyzyczajony, że jak jest scena miłosna w filmie to jest kobieta i mężczyzna, zachód słońca, nastrojowa muzyka. Za palikota- dwie włochate istoty rodzaju męskiego uprawiają seks. Mnie to nie kręci i mogę mieć jeszcze odruch wymiotny.
2011-04-14 11:25
~YZF
Ciekawe dlaczego Polikot nie wynajął hali sportowej dla swoich zwolenników? Pojawił się w centrum handlowym bo dla niego nikt(!) by nie przyszedł.
2011-04-13 21:17
~HaK
Rozwalają mnie ludzie, dla których najważniejsze w tym tekście jest czy kuchnia tajska czy chińska. Sądząc po nazwach potraw (Tokyo Traffic) to pewnie japońska też. Albo Singapurska (Singapore Sky). A wszystko to po to, żeby odwrócić uwagę od tego co najważniejsze - Palikota, który ma jaja
2011-04-13 20:45
~J
HAHAHHAHAHAHAHAHAHA TO NIE CHIŃSKA KUCHNIA TYLKO TAJSKA !!!!!!!!!! BRAWOOOOOOO !!!!!!ZA ZNAJOMOSC KUCHNI . Wyszkowiak pisze a nie wie co
2011-04-13 20:38
~syf
Miał szczęście, że się nie zapowiedział bo wbity byłby na pal.
2011-04-13 17:15
~mrówka
Palikot kariery nie zrobi, ale dobrze że jest!
2011-04-13 16:36
~gery
Zgadza sie, Wyszkow to bastion PIS-u i nie ma tu co liczyc na zdrowy rozsadek. Dodac nalezy jeszcze coniedzielne "wytyczne" z ambon i RM via nadajnik w Branszczyku i mamy caly obraz spolecznosci wyszkowskiej. Zdawac by sie moglo, ze to tylko 50 km od Warszawy...a tu calkiem "gleboka Sokolka"/sorry Sokolczanie/.
2011-04-13 15:33
~Frozen
Być może i Palikot jest mistrzem w tzw. "opluwaniu" lecz osobiście traktuje jego zachowania jako polityka jedynie w kontekscie happeningu gdzie ostrymi słowami określa sowją pozycję w polityce i krytykuje innych. No cóż to polityk ale czy i my WSZYSCY musimy na siłe strać się byc "POLITYKAMI"? Peace!
2011-04-13 15:10
~Polikot - TAK !!!
Szkoda że wizyta Palikota nie była wcześniej w jakiś sposób wspomniana. Bardzo chętnie spotkałbym tego człowieka. Jak dla mnie to jedyny polityk który "ma jaja". Nazywa rzeczy po imieniu i nie boi się sekciarskiego PiS-u czy niemrawej PO. W zasadzie jestem apolityczny ale jeśli już miałbym się opowiedzieć za jakąś frakcją to z pewnością najbliżej mi do Ruchu Poparcia. Głęboko w d... ma wszystkie wypowiedzi frustratów którzy w taki a nie inny sposób wypowiadają się o Palikocie i jego partii. Mam nadzieję że w Wyszkowie RP też zacznie działać choć niestety nasze miasto co zagłębie PiSowskiego ciemniactwa. Co do PSL to trochę szkoda że są nijacy. A PO z tymi którzy w Wyszkowie stoją jej na czele to śmiech na sali. Choć w wielu sprawach sie zgadzam z PO to sam siebie bym wyśmiał współpracując z Markiem S na przykład hehehehe
2011-04-13 14:18
~A. Kępka
@Frozen: Palikot jest mistrzem w opluwaniu innych. Co do PiSu zgoda, to też są socjaliści.
2011-04-13 14:14
~Frozen
Do osoby, może i prowokatora podpisanego A. Kępka - Zarówno PO jak i SLD znacznie bliżej do liberałów niż PiS do prawicy. PiS ze swoimi hasłami to czysty socjalizm, który w ekstremalnych wypowiedziach Prezesa trąci nawet komunizmen. A na marginesie aby się wypowoiadać w jakiejkolwiek materii to wypadałoby choć troszkę się na tym znać a nie sączyć jedynie słowa, które zawierają w sobie próbę i to dość nieudolną opluwania innych, którzy posiadają inne niż Prezes poglądy.
2011-04-13 13:12
~J
I znów merytoryczne komentarze i dyskusja na poziomie. Pedały, komuchy liberałowie - czy tylko w taki sposób można teraz wymieniać swoje poglądy?
2011-04-13 13:04
~Rex
Otóż to. Ofiary wypadków czy ich krewni nie dostaną nigdy żadnych odszkodowań. A te gigantyczne kwoty....?
2011-04-13 12:12
~A. Kępka
Palikot jest liberałem? Hahaha :D Niedługo napiszecie że PO i SLD to frakcja liberalna.:) Hm, w którym zdaniu jest zawarte wyzwisko? Palikota wszyscy kojarzą i wiedzą co to za jeden. Nikt nie chciał z p. Januszem P. rozmawiać bo z głupotami się nie dyskutuje. No dalej sprzedawczyki (z PO i SLD) brońcie swojego bohatera.
2011-04-13 12:01
~bbb
jak się nie ma innych argumentów w rozmowie z liberałem, to się wyzywa, tak?
2011-04-13 11:47
~:)
Widzę, że ruchy pedałów w Wyszkowie się rozkręcają. Zaproście Roberta Biedronia. Niech wam opowie o swoim męczeństwie, kiedy blokował legalny marsz 11 Listopada. Precz z komuchami.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
25-letni kierowca opla trafił do szpitala po tym, jak jego auto uderzyło w drzewo.  Do wypadku doszło w sobotę 21 maja ok. godz. 11 w Turzynie. Kierujący oplem 25-letni...
Sport
Czytelnicy napisali
Wprowadzenie na fragmencie ul. Kościuszki ruchu jednokierunkowego największe utrudnienia powoduje tuż przed godz. 8. Korkuje się skrzyżowanie ul. 3 Maja i KEN. Policja...
Wiadomości z powiatu
Do końca maja można składać deklaracje przystąpienia do programu montażu instalacji odnawialnych źródeł energii. Gmina zamierza złożyć wniosek, mimo że...
Kultura
W niedzielny wieczór 22 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się koncert „Stare, nowe, najnowsze” w wykonaniu uczestników Studia Piosenki...

strony www Warszawa