Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Wspólna gospodarka śmieciowa
Burmistrz i wójtowie gmin powiatu od dłuższego czasu spotykają się w sprawie tworzonego systemu zagospodarowania odpadów. - Być może doprowadzi to do powstania w Wyszkowie instalacji segregującej i zagospodarowującej śmieci – mówi burmistrz - wszystko to w celu obniżenia opłaty śmieciowej, która będzie nakładana na każdego mieszkańca.
- Chcemy podpisać porozumienie o współpracy ze wszystkimi wójtami, dopracowujemy teraz pewne zapisy tego porozumienia, rozesłaliśmy dziś do wszystkich proponowaną treść porozumienia – mówił 6 lipca burmistrz Grzegorz Nowosielski. 
Uwagi mają być zgłaszane do 10 lipca, po ich przedyskutowaniu planowane jest podpisanie porozumienia w sprawie stworzenia wspólnego systemu zagospodarowania odpadów.
- Być może doprowadzi to do powstania w Wyszkowie instalacji segregującej i zagospodarowującej śmieci, wszystko to w celu obniżenia opłaty śmieciowej, która będzie nakładana na każdego mieszkańca – dodaje burmistrz.
Burmistrz i wójtowie umówili się, że wskażą marszałkowi województwa jedno wspólne miejsce, do którego śmieci mają być wywożone. Zakład segregacji utylizacji odpadów mógłby powstać w dzielnicy przemysłowej Wyszkowa (gdyby taki zakład nie powstał w Wyszkowie, to śmieci musiałyby być wywożone do Ostrołęki, Ostrowi Maz. lub w okolice Przasnysza, co bardzo podniosłoby koszty). Byłaby to inwestycja zewnętrzna. Gmina chce ogłosić przetarg na sprzedaż działki, która może być wykorzystana pod budowę zakładu utylizacji odpadów. Wygra ten, kto zbuduje instalację na wskazanym terenie i przedstawi najniższą stawkę przyjmowania tony odpadów komunalnych.
- Myślę, że jest co najmniej kilka firm zainteresowanych taką działką i podjęciem inicjatywy – mówi burmistrz – bo jeżeli w tej chwili nie zrobią ekspansji, to wkrótce rynek zostanie podzielony i ekspansja, jeśli chodzi o śmieci komunalne, będzie niemożliwa. 
Koszt budowy szacuje się na kilka-kilkanaście milionów złotych.
ES
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2012-07-17 07:36
~Kontenerowiec
Nie widac problemu dotyczacego wspolnej gospodarki smieciowej . Pracownicy nie majacy co ze soba zrobic od kad skonfiskowano ich miejsca pracy tym sie zajmuja w stopniu wystarczajacym !
2012-07-16 06:56
~Zombi
Do Pipi. Wspolna gospodarka smieciowa wdrozona. W soboty wieczorem i w niedziele na obrzezach miasta palone smieci........palone opony stare i zuzyte ! Moze obawa , ze po to ktos przyjedzie i odbierze i biedakowi i wystawi rachunek niemaly do zaplacenia.....To realna gospodarka smieciowa!
2012-07-15 06:43
~Kaczorek
Box.O co Ci chodzi.Miejskie wysypiska w okolicach Warszawskiej tez jest ! Brudno i zakszaczono tez jest ! Sprzatane jest raz do roku! No nie ?
2012-07-14 21:03
~box
W Wyszkowie nie brakuje ani mieszkań do kupienia, ani terenów do ich budowy.
2012-07-14 11:45
~Pipi
Do Box.Wyszkow miastem przemyslowym nie jest ! Mieszkania to na nie czekamy. Tanie mieszkania, bo w Wyszkowie i okolicach tak wielu bezrobotnych mlodych ludzi , .....Szkoda gadac....Mlodzi ludzie zainteresowani sa praca ale nie 24 godz na dobe za marne pieniadze i nie do konca zycia na plecach rodzicow .Czy to jasne Box ?
2012-07-14 08:35
~Durnowaty
W Wyszkowie po calym miescie zlokalizowanych jest pare /2lub 3/zaklady przemyslowe , przy roznych wylotowkach z miasta. Wielkoprzemyslowy biznes nie garnie sie do Wyszkowa. Inwestorzy /powazni /raczej nie podejmuja wyzwania. To gdzie ma byc lokalizowane budownictwo mieszkaniowe ?, na rzyskach pobliskich wiosek ? Ups i kto tu jest durnowaty ?Dalej w Wyszkowie dziala segregacja smieci ,bez obciazania niepotrzebnymi kosztami mieszkancow. Odbiorcami sa okoliczne skupy zlomu .Nie ma problemu az na tyle aby nie uwzlednic obecnego stanu i ....zaczac od pozbycia sie w pierwszej kolejnosci starego smieciowiska. !!!!Nikt nie zmywa garow w brudnym zlewie ,najpierw sprawdzi czy jest ten zlew czysty !!!! Zaczac od uprzadkowania....Checi do porzadkowania w Wyszkowie do problem stary i nabrzmialy wystarczjaco!!Wyszkow nie jest biedny jest MARNOTRAWNY a w kraju jest kryzys......a w Wyszkowie jest rececja......
2012-07-13 15:39
~box
Durnie, a w jakiej innej dzielnicy wy sobie wyobrażacie taki zakład utylizacji śmieci? W mieszkaniowej? A może k...a koło basenu, albo w parku? Co za kretyn chciałby budować miszkania w blokach, które stoją pośród fabryk i zakładów? Kto to od was kupi durnie !
2012-07-12 08:28
~Zolzunia
Jezeli juz przewidziano lokalizacje tak "smieciowego przesiewziecia " w "dzielnicy przemyslowej ?"- to jakie Burmistrz ma wizje rozwiazania problemu dotyczacego starego wysypiska smieci .Czyzby zdazyl sie CUD ? i za sprawa czarodziejskiego zaklecia wysypisko stare na Rybienku zniklo ?NIE NIGDY MIESZKANCY NIE ZAAKCEPTUJA TAKIEGO SZKODNICTWA i...durnoty i ... braku odpowiedzialnosci i ........i .... ..i ... Najpierw trzeba pozbyc zaszlosci w postaci starego wysypiska zanim przystapi Gmina do tworzenia nowych problemow w prezencie nastepnym pokoleniom i w dodatku na terenie uzbrojonym w podstawowe media!!!
2012-07-11 19:54
~Kalasanty
Inwestycja bedzie realizowana w dzielnicy jednak poprzemyslowej i uzbrojonej w podstawowe media , pomimo ze jest to idealna lokalizacja dla budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego.
2012-07-11 15:00
~Sygnalista wczesnego ostrzegania
Czyli treść specyfikacji przetargowej będzie następująca: "Gmina Wyszków i gminy porozumienia zgodnie z art. 3a ust. 1 pkt 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ogłasza przetarg na wyłonienie podmiotu chcącego kręcić na naszym terenie śmieciowe lody, który to podmiot wybuduje zakład i będzie z niego czerpał pożytki w postaci opłat za odpady ściąganych przez gminy od mieszkańców".
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego powtórzyła swój sukces z ubiegłego – zajęła I miejsce na...
Sport
Czytelnicy napisali
Wprowadzenie na fragmencie ul. Kościuszki ruchu jednokierunkowego największe utrudnienia powoduje tuż przed godz. 8. Korkuje się skrzyżowanie ul. 3 Maja i KEN. Policja...
Wiadomości z powiatu
W dniach 8 – 13 maja 2016 r. gościliśmy w naszej szkole dwoje studentów wolontariuszy - Joyce Ho z Hongkongu oraz Martina Indrawata z Singapuru.  Studenci...
Kultura
W niedzielny wieczór 22 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się koncert „Stare, nowe, najnowsze” w wykonaniu uczestników Studia Piosenki...

strony www Warszawa