Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Ponad 700 chętnych do pracy w Kauflandzie
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się giełda pracy zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy z myślą o powstającym przy ul. Pułtuskiej supermarkecie Kaufland. W ciągu dwóch dni, 26 i 27 września, zgłosiło się 709 osób chętnych do pracy w nowej sieciówce.
Pierwszego dnia rekrutacja trwała do 19.30, drugiego - zakończyła się po 18.00. Wraz z urzędnikami PUP przeprowadzało ją 6 pracowników Kauflandu. W rozmowach kwalifikacyjnych wzięło udział 571 osób, pozostałe złożyły jedynie kwestionariusze. - Obiecano nam, że wszystkie zostaną przejrzane – mówi zastępca dyrektora PUP Elżbieta Smolińska.
Nie wszyscy zainteresowani pracą w Kauflandzie są zarejestrowani w urzędzie pracy. - Co prawda giełda organizowana jest tylko z myślą o osobach zarejestrowanych – podkreśla Elżbieta Smolińska - ale nie mogliśmy pozbawić uczestnictwa w niej innych osób, które się zgłosiły. Byłoby to zgodne z przepisami, ale nie z ludzkim podejściem do sprawy. Tym bardziej, że przyszły osoby naprawdę zaintere-sowane pracą.
Najwięcej chętnych było na stanowisko referenta ds. administracyjnych, wiele osób chciało podjąć pracę na stanowisku sprzedawcy. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się sta-nowiska kierowników działu i grupy towarowej oraz pracownika informacji. Na dzień zamknięcia tego numeru NW aktualne są wciąż oferty na stanowiska kierowników: zmiany, grupy towarowej (3 miejsca), zmiany przyjęcia towaru oraz kierownika działu (3 miejsca).
Elżbieta Smolińska przyznaje, że organizacja giełdy była dla PUP dość dużym wyzwaniem. Ostatnie tego typu przedsięwzięcie przeprowadzane było przed otwarciem sklepu Marcpol, zainteresowanie było, ale nie aż tak duże jak obecnie. Zastępca dyrektora podkreśla, że w ciągu dwóch dni urząd nie tylko przeprowadzał giełdę, ale prowadził też bieżącą działalność. - Chciałabym wyrazić naprawdę duże uznanie dla pracowników urzędu – dodaje.
ES
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2012-10-09 23:33
~Silver
a ja chciałbym serdecznie Powiatowemu Urzędowi Pracy w Wyszkowie. Przez 1,5 roku byłem tam zarejestrowany, studiowalem zaocznie, szukałem pracy. NIC mi nie zaoferowano przez ten czas. Wysyłałem więc CV na własną rękę, wysłałem ich ponad 300. W wieku 20 kilku lat zarabiam sporo ponad średnią krajową. WEŹCIE LUDZIE SPRAWY W SWOJE RĘCĘ!!! Po co ładować kase urzędnikom, którzy dla Was nic nie zrobią?
2012-10-09 18:20
~ula
żle się dzieje bo instytucje państwowe,które stoją na straży prawa w Polsce daja się przekupywać pracodawcom i przymykają a oko na nieprawidłowości.taki właściciel marketu czy agencji np. ochrony da w łapę co jakiś czas 5 tys. i ma problem z głowy. nie jest kontrolowany a jak już to po przykrywką wszystkie wykroczenia. co to jest ta kwota w porównaniu z oszukiwaniem co miesiąc np. 50 pracowników. pojedyncze osoby są bezradne ,reszta zastraszane itp.
2012-10-09 13:48
~zytka
W Ostrowi Mazowieckiej było to samo, przyszło z 700 osób, w urzędzie pracy popłoch i dezorganizacja
2012-10-09 08:09
~,,,,>...
sami jesteśmy winni po co przyjmujemy takie warunki ,winniśmy się jednoczyć i ponizej średniej krajowej nikt nie powinien podejmować pracy.a gdzie są służby ,które pilnują takich oszukańców ,winna być instytucja,która pilnuje płac,cen i Bhp w marketach ,na ochronę sklepu mają kasę a na ochronę pracowników brak.ludzie grupowo walczyć o płace.
2012-10-09 07:45
~Obi
Czy wiecie jakie oferowano zarobki za poszczegolne etety
2012-10-05 08:47
~Poszli stąd
700 osób chętnych do harówki w markecie za 700 złotych miesięcznie pensji. To jest prawdziwy obraz dobrobytu na Zielonej Wyspie.
2012-10-04 12:56
~do o rany
JAK ZARABIASZ WIĘCEJ TO SIE CIESZ SĄ TACY CO I MARNEGO GROSZA NIE MAJĄ-A NA OBIAD JEDZĄ ZUPKI Z TOREBEK
2012-10-03 15:34
~rozpaczona
JAKĄ GODNOŚĆ MAMY ...ZACZYNAMY ŁAPAĆ KAŻDĄ PRACĘ UCHROŃ BOŻE OD WINKOWSKIEGO ALE KAŁFLAND NA PERYFERIACH WARSZAWY TEŻ ZANIŻYŁ PŁACE CIEKAWE KTO ZAPISZE SOBIE SUKCES ZAPĘDZENIA MURZYNÓW DO PRZYMUSOWEJ PRACY ...ZADAJĘ SOBIE PYTANIE KIEDY URZĄD PRZESIJE BEZROBOTNYCH Z WIELOLENIM STAŻU BEZROBOTNEGO BY UNIKNĄĆ PŁACENIA ALIMENTÓW TO JEST ODWIECZNE PYTANIE BEZ ODPOWIEDZI URZĘDU
2012-10-03 12:52
~o rany
Ja pierdziele. Do takiej pracy za marne grosze. To jest dopiero porażka transformacji w Polsce i porażka lokalnych władz. Wsyd!!!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
25-letni kierowca opla trafił do szpitala po tym, jak jego auto uderzyło w drzewo.  Do wypadku doszło w sobotę 21 maja ok. godz. 11 w Turzynie. Kierujący oplem 25-letni...
Sport
Czytelnicy napisali
Wprowadzenie na fragmencie ul. Kościuszki ruchu jednokierunkowego największe utrudnienia powoduje tuż przed godz. 8. Korkuje się skrzyżowanie ul. 3 Maja i KEN. Policja...
Wiadomości z powiatu
Do końca maja można składać deklaracje przystąpienia do programu montażu instalacji odnawialnych źródeł energii. Gmina zamierza złożyć wniosek, mimo że...
Kultura
W niedzielny wieczór 22 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się koncert „Stare, nowe, najnowsze” w wykonaniu uczestników Studia Piosenki...

strony www Warszawa