Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Praca odpowiedzialna i przynosząca satysfakcję (foto)
Odpowiedzialna – ponieważ kształtuje osobowości młodych ludzi i w dużej mierze ich przyszłość zawodową, satysfakcjonująca – kiedy widać sukcesy wychowanków. Pedagodzy ze szkół prowadzonych przez powiat swoje święto obchodzili 11 października w I Liceum Ogólnokształcącym.
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zgromadziły wielu pedagogów i pracowników oświaty. Zebranych powitała dyrektor I LO Dorota Piotrowicz. Uroczystość prowadzili uczniowie Patrycja Kulasińska i Karol Skoczeń.
– Praca ta wymaga wyjątkowych predyspozycji osobowościowych i wysokich kompetencji – stwierdził starosta Bogdan Pągowski. – Kształtowanie osobowości ucznia to duża odpowiedzialność, zobowiązująca do ciężkiej pracy, przynosi jednak satysfakcję. Sukcesy wychowanków są najprzyjemniejszą nagrodą. Nasze szkoły kształcą na dobrym poziomie. 
Mimo niżu demograficznego (liczba uczniów zmniejszyła się w ciągu roku o ok. 30), nie było zwolnień nauczycieli. W szkołach, prowadzonych przez powiat, zatrudnionych jest blisko 380 nauczycieli, w tym 170 dyplomowanych, 105 mianowanych, 82 kontraktowych i 23 stażystów. 81,7%, absolwentów (530 przystąpiło do egzaminów, 433 je zdało) zdało maturę, więcej niż w sąsiednich powiatach. Starosta wymienił największe inwestycje i wydarzenia w powiatowej oświacie, m.in. remonty i doposażenia szkół, budowę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uruchomienie oddziału przedszkolnego dla dzieci z autyzmem w Brańszczyku, projekty edukacyjne. Życzył pedagogom, by nie zabrakło im mądrości i cierpliwości, zaś praca zawodowa przynosiła spodziewane efekty i satysfakcję. 
Podobne życzenia złożyła zebranym wicestarosta Teresa Trzaska. Podkreśliła wagę wprowadzanej reformy oświatowej, w tym szkolnictwa zawodowego, istotnego w naszym powiecie. Wymieniła zalety poszczególnych szkół. Wysoka zdawalność egzaminu maturalnego wyróżnia I Liceum Ogólnokształcące, w którym realizowanych jest wiele programów edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych, widać zaangażowanie uczniów. – Taką szkołą można się pochwalić – stwierdziła. Za atuty szkół uznała też m.in. ciekawe staże zagraniczne (ZS1), nowe atrakcyjne kierunki kształcenia zawodowego i aktywny ruch wolontariacki (ZS2), ofertę edukacyjną dla dorosłych (ZS w Zabrodziu i Długosiodle). Poinformowała, że ostatnio podpisano wniosek na program systemowy Agencji Rozwoju Mazowsza o wartości 1.800.000 zł, realizowany w ZS nr 1 i 2 oraz Zabrodziu. 
W programie artystycznym wystąpili uczniowie I LO: Natalia Wóltańska, Filip Oleksiak, Hubert Zduńczyk, Katarzyna Czyżak, Beata Wierzchołowska, Dominika Lipska, Iza Chryc, Anita Jędrzejczak, Jakub Siuchno, Błażej Ogonowski i Piotr Szczesny oraz chór szkolny pod kierunkiem Janiny Dąbkowskiej.
E.E.

Listy gratulacyjne z podziękowaniem za ponadprogramową pracę, otrzymali wskazani przez dyrektorów nauczyciele: Maria Czestkowska, Iwona Kordyszewska-Stryjek, Jan Majewski i Bogusława Pawelska-Kozon (ZS nr 1), Marzena Deluga i Urszula Siankowska (I LO), Joanna Grabowska i Dorota Rogulska (Poradnia Psychoogiczno-Pedagogiczna), Monika Lipka i Marta Sosnowska (ZS nr 2).
 
Nagrody Starosty Wyszkowskiego otrzymali: dyrektor I LO Dorota Piotrowicz oraz nauczyciele: Agnieszka Banaszek, Katarzyna Mielcarz i Marzena Sobczyńska, dyrektor ZS 1 Marian Popławski i wicedyrektorki Hanna Czajkowska i Elżbieta Mańko, dyrektor ZS 2 Grażyna Kalinowska, wicedyrektor Monika Lipska oraz nauczycielka Dorota Konopka, dyrektor ZS w Długosiodle Dorota Stadnik i nauczycielka Katarzyna Wróbel, dyrektor ZS w Zabrodziu Bogumiła Kuhiwczak i nauczyciel Łukasz Kania, dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – Edyta Jarosz i Dorota Kamińska, dyrektor z CKP Dariusz Glinka i nauczyciel Łukasz Klepacki, dyrekcja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – Grażyna Majewska i Joanna Korczakowska, dyrektor  ZSS w Brańszczyku – Elżbieta Piórkowska i nauczycielka Katarzyna Kozłowska.
 
Gratulacje otrzymali nauczyciele, którzy w sesji letniej 2013 r. uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego: Hanna Świderek (ZS Zabrodzie), Kamila Wróbel, Justyna Sobczak, Anna Kordyszewska i Anna Gałązka-Rytelewska (ZS1), Dorota Rogulska (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna), Katarzyna Sylwestrzak i Katarzyna Uzdowska-Ciok (ZSS Brańszczyk), Joanna Niemczyk, Aldona Jusińska, Robert Kowalski, Katarzyna Szostek-Malinowska, Grażyna Czajkowska, Sławomira Mąka, Izabela Kowalska i Marzena Mejer (SOS-W). Dyplomowanymi nauczycielami zostali: Grażyna Piotrowicz i Monika Nowak (I LO), Cezary Maciorowski i Katarzyna Grabska (ZS1), Paweł Suchta, Ireneusz Elward, Monika Lipka i Dorota Oleksiak (ZS2), Dorota Winczewska, Eliza Karaszewska, Ewa Kazimierczyk i Edyta Jakacka (SOS-W), Marzena Sokołowska (ZSS Brańszczyk).


 
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2013-10-23 21:52
~gluś
Bo ja na przykład uczyłem się jeszcze w czasach kiedy o składzie kadry nauczycielskiej w szkołach nie decydowały prowincjonalne buraki gminno - powiatowe z wyboru ludu tylko kuratorium
2013-10-22 22:39
~niezadowolony obserwator
Nie popieram tego święta w tej formie ale czytam, że Ci niedobrzy nauczyciele czegoś Was jednak nauczyli (~majka, ~gluś) pisać. ńikt nie wspomina , że to święto również uczniów a szkoda.
2013-10-21 22:49
~majka
Darmozjady! Lenie !Cężka praca ? Przy łopacie to jest ciężka praca.W dupach im się od dobrobytu przewala.
2013-10-21 22:14
~gluś
Starostwo też nie gorsze od gminy. Serce pęka jak się patrzy na umęczonych pedagogów. 2 miesiące wakacji, ferie, przerwy świąteczne i wszystkie weekendy wolne. "Długie weekendy" też prawie wszystkie. I jak tu znaleźć czas na wypracowanie tych 18 godzin tygodniowo? Należą się najwyższe odznaczenia państwowe, potrójne premie i przynajmniej raz w miesiącu takie Święto. Najlepiej fundowane z dobrowolnych składek na komitety rodzicielskie. Szacunek społeczny gwarantowany
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
W niedzielę 29 maja obchody Dnia Dziecka najwcześniej rozpoczęli mali i nastoletni wędkarze. W Rybienku Nowym wyszkowskie koło nr 88 PZW zorganizowało zawody spławikowe, w...
Sport
Czytelnicy napisali
Wprowadzenie na fragmencie ul. Kościuszki ruchu jednokierunkowego największe utrudnienia powoduje tuż przed godz. 8. Korkuje się skrzyżowanie ul. 3 Maja i KEN. Policja...
Wiadomości z powiatu
XIV Gminne Biegi Przełajowe odbyły się 11 maja w szkole w Knurowcu. Swoich sił próbowali najmłodsi uczniowie z klas 0-III. Najlepsza była szkoła w Brańszczyku, dwa...
Kultura
W niedzielny wieczór 22 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się koncert „Stare, nowe, najnowsze” w wykonaniu uczestników Studia Piosenki...

strony www Warszawa