Drzwi przeciwpożarowe w domu

Wydarzenia

Drzwi przeciwpożarowe w domu

26.08.2019
autor: materiał zewnętrzny
Choć drzwi przeciwpożarowe jednoznacznie kojarzone są z obecnością w dużych biurowcach lub ewentualnie w halach magazynowych, to jednak z powodzeniem mogą także znaleźć swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Dlaczego zatem warto je zastosować również prywatnie i czym się kierować przy ich wyborze?

Zastosowanie w domu

Pomimo tego, że drzwi przeciwpożarowe kojarzone są z różnego rodzaju przemysłem i dużymi przedsiębiorstwami, to, jednak gdyby tylko rozejrzeć się uważniej po własnym domu, można by z powodzeniem znaleźć przynajmniej dwa miejsca, gdzie takie drzwi również znalazłyby swoje zastosowanie. Jest to przede wszystkim kotłownia, gdzie przechowywane są materiały łatwopalne używane do ogrzewania domu, a także garaż, a którym również istnieje większe niż w innych pomieszczeniach ryzyko wystąpienia pożaru.
Oczywiście pożar pojawić się może w każdy miejscu domu, chociażby w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Nie da się jednak zabezpieczyć całego budynku, dlatego też warto posiadać np. drzwi ppoż aluminiowe - https://lupusfire.pl/oferta/drzwi-przeciwpozarowe/aluminiowe/ do pomieszczenia, w którym znajdują się co bardziej cenne przedmioty.
 

Cechy dobrych drzwi przeciwpożarowych

Powstaje jednak pytanie, czym się kierować podczas wyboru drzwi przeciwpożarowych? Tak naprawdę różnego rodzaju wersji i zastosowanych materiałów może być całkiem sporo. Warto tu, chociażby wymienić drzwi przeciwpożarowe w wersji aluminiowej, blaszane, drewniane, a nawet szklane.
Oprócz materiału, z którego będą wykonane, drzwi tego typu muszą być wyposażone w odpowiednie dodatki, które będą wpływały na ich jakość zabezpieczenia. Najważniejszą sprawą, którą należy tu wymienić i którą bardzo uważnie powinno się sprawdzić podczas zakupu, to czy dane drzwi będą wyposażone w samozamykacz. Jest to funkcja, która sprawia, że drzwi zamykają się automatycznie po ich otwarciu. Dodatkowo drzwi tego typu powinny być wyposażone w dymoszczelne uszczelki, a także, jeśli będą to drzwi zewnętrzne, w listwę opadającą, która znacznie zmniejszy ryzyko przedostania się ognia na zewnątrz, jak i do środka.

WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mamy działać dwutorowo (foto)

Mamy działać dwutorowo (foto)

W I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida oficjalnie została odsłonięta, w piątek 3 czerwca, tablica upamiętniająca jubileusz 100-lecia LO oraz IV Zjazd Absolwentów LO. Wisi na ścianie przy holu obok tablic 80-lecia oraz 90-lecia Szkoły.
zobacz więcej
Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Dziecko to skarb – rozpoczęła spotkanie z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca w WOK Hutnik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W koncercie „My też potrafimy”, któremu  przyświecała myśl „Świat dziecka”, wystąpili uczniowie ośrodka, jego szkół filialnych w Gaju i Niegowie oraz zaprzyjaźnionych szkół. Na widowni panowała niemal tak samo gorąca atmosfera jak na scenie. Publiczność reagowała żywiołowo, nie szczędziła braw. Niespodzianką pod każdym względem był wspaniały spektakl na motywach „Lampy Aladyna” przygotowany przez połączone siły nauczycieli i debiutujących w tej roli rodziców.
zobacz więcej
Fałszywy konkurs, realna strata

Fałszywy konkurs, realna strata

W Internecie coraz więcej jest linków do fałszywych sklepów internetowych. Coraz więcej otrzymujemy też SMS-ów i mejli przekierowujących do stron, gdzie rzekomo można coś wygrać. Jednak klikając, można wiele stracić, o czym przekonała się mieszkanka naszego powiatu.
zobacz więcej
28. Finał WOŚP już za nami (foto)

28. Finał WOŚP już za nami (foto)

Koncerty rockowy i taneczny, turniej siatkówki, bieg i morsowanie - program tegorocznego wyszkowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dość bogaty. Cóż to byłyby za WOŚP bez licytacji i światełka do nieba, a przede wszystkim dziesiątek młodych wolontariuszy? Do hojności zachęcał m.in. Mezo - gwiazda niedzielnej imprezy.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku